AYTO KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, EMEKÇİ KADIN ÇALIŞANLARINI UNUTMADI 06.03.2024

8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftası etkinlikleri kapsamında, Odamız Kadın Girişimciler Kurulu tarafından, Aymira Otel’de AYTO Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve çalışanları için kahvaltı programı düzenlendi.  Emekçi Kadınlar Ödül Töreni ile Kurul Üyelerinin çalışanlarına ödül ve hediye takdiminde bulunulan programa TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Odamız Başkanı Hakan Ülken, Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Belgin Çekmen Altay, Odamız Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve çalışanları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programda konuşan Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Belgin Çekmen Altay, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Odamız Başkanı Hakan Ülken’e göreve geldiğinden bugüne kadın girişimcilere ve kadın işverenlere ilişkin projelere verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sunarak  “ İşveren ve çalışan kadınlar olarak hem iş dünyasında hem de toplumsal, sosyal sorumluluklarımızla beraber büyük mücadeleler veriyoruz. Çok özel insanlarız, öncelikle bunu bilmeliyiz. Toplumdaki, iş hayatındaki yerimiz çok kıymetli, bu konumlara ulaşırken verdiğimiz mücadeleler çok kıymetli. Aslında biz toplumda ayrışmak değil, her zaman söylediğimiz gibi kadınlar olarak topluma, iş dünyasına karışmak, erişimde eşitlik istiyoruz. Şiddetle, kavgayla, azınlıkla değil, başarılarımız ve yaptığımız işlerle anılmak istiyoruz. Bu konuda bize destek veren, yolculuk yapan, bize her türlü öneriyi ve projeyi getiren her bir çalışma arkadaşıma teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışandan yöneticisine, işverenine hepiniz çok kıymetlisiniz. Hepimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.

Programda konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Odamız Başkanı Hakan Ülken “Aydınımızın ve Aydın Ticaret Odamızın çok kıymetli Kadın Girişimcileri ve çalışanları. Burada olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmenin yanı sıra sizleri Odamız Yönetim Kurulu ve şahsım adına en derin saygılarımla selamlıyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde toplumda eşitliğin, şiddetin önlenmesinin konuşulmadığı, konuşulmasına gerek kalmadığı bir sistemin ve iklimin oluşabilmesi, insanların korkmadan, çekinmeden hakkını savunduğu ve hakkını aldıktan sonra da benim hakkım bu kadar, bundan sonrası da diğerlerinin de hakkıdır dediği bir düzen demektir aslında. Demokratik bir sistemin içerisinde göreve geldiğimiz yıldan bu yana bir vizyon geliştirdik.120 yıllık Oda tarihinde ilk Kadın Meclis Üyemiz yer aldı yönetimimizde. Meclisimiz ve Yönetim Kurulumuzda kadın temsilci sayımız yıllar içerisinde giderek arttı. Buna vesile olmak bizim için çok gurur verici. Odamızın ne kadar başarısı varsa hepsinde Kadın girişimci ve çalışanlarımızın emeği var, o yüzden ben sizlere teşekkür ediyorum. Emeklerinden dolayı tüm Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerimize, kadın çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyor, kadının gücü, naifliği, direnciyle Aydın’a hizmet eden, Aydın ekonomisine katkı veren hepinizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum ” dedi.

AYTO’DA KADIN, İŞ’TE KADIN

Kadın Girişimciler Fotoğraf Sergisinin yer verildiği programda, Tarihe Damga Vuran Kadınlar ve AYTO’DA KADIN İŞ’TE KADIN temalı video gösterimleri yapıldı. Emekçi Kadınlar Ödül Töreni’nin de gerçekleştirildiği programda, Aydın’da bir ilk niteliğinde Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerinin çalışanlarına ödül ve hediye takdiminde bulunuldu. Program sonunda Sosyolog Prof. Dr. Gülsen Demir tarafından söyleşi gerçekleştirilirken Odamız bünyesinde kurulan AYMES- AYTO Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezinin çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapılarak sembolik açılış töreni de düzenlendi.