TÜRKİYE ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ MECLİSİ, ÜLKEN BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI 01.02.2024

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Uluslararası Sağlık Turizmi Meclisi toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Odamız Başkanı Hakan Ülken’in başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün güncel konularını istişare etmek üzere TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.

 Hakan Ülken yaptığı açılış konuşmasında, sektör meclislerinin kuruluş amacı ve çalışma esaslarını anlatarak, sektör meclislerinin kamu ile işbirliği içinde çalışan etkin bir mekanizma olduğunu, Türkiye Uluslararası Sağlık Turizmi Meclisi’nin 2021 yılında kurulmuş genç bir meclis olmasına rağmen kısa zamanda yaptığı çalışmalarla sektörde ses getirdiğini belirtti.

 Ülken, meclisin yeni dönemde yapacağı çalışmalarla ülkemizin sağlık turizmi alanında cazibe merkezi olmasında ve dış basında yaratılmaya çalışılan olumsuz algının ortadan kalkmasında önemli rol oynayacağına olan inancını paylaştı.

 Açılış konuşmasının ardından Meclis Başkanlık Divanı seçimi gerçekleştirildi. Meclis Başkanlığına HLC Plastik, Rekonstrüktif Cerrahi Merkezi kurucu ortağı Dr. Özgür Öztan, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Citrusmed Sağlık, Turizm, Danışman ve Eğitim Limited Şirketi Yönetici Ortağı Dr.Genco Çetinkanat seçildi.

 Meclisin 2023 yılı faaliyetlerinin Meclis Başkanı Doç.Dr.Özgür Öztan tarafından sunuldu. 2024 yılı vizyonu ve çalışma konularının görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.