#toplantı 10.11.2022

TOBB Türkiye Teknik Müşavirlik Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Odamız Başkanı Hakan ÜLKEN’in  katılımı ile Meclis Başkanı H.İrfan Aker’in başkanlığında sektörün güncel konularını istişare etmek üzere video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Odamız Başkanı Hakan ÜLKEN yaptığı açılış konuşmasında, son toplantıda alınan meclis kararları doğrultusunda, TOBB olarak yapılanları meclis üyeleri ile paylaştı. ÜLKEN, teknik müşavirlik firmalarının DSİ ve KGM ile yaşadıkları sektör sorunları üzerine oluşturulan meclis görüşlerinin ilgili kurumlara iletildiğini, sürecin talipçisi olunacağını belirtti.

 

Meclis Başkanı H.İrfan Aker de kamu kurumlarında yaşanan kadro değişikliğinin yapılan girişimlere ve yaşanan süreçlere etkisinin beklenilen düzeyde olmadığını, ancak sürecin DSİ ve KGM nezdinde takip edileceğini belirtti.

 

Meclis üyeleri kamu temsilcileri ile “Türk Teknik Müşavirlik/ Mimarlık Firmalarının Yurt Dışı İhalelerde Karşılaştıkları Zorluklar ve Kısıtlamalar”, “Fiyat Farkları”, “Mesleki Sorumluluk Sigortası” konularında istişarelerde bulundu. Meclis görüşü hazırlanmasına, oluşturulan görüşlerin ilgili kamu kurumlarına yazılı iletilmesine karar verildi.