ÜYELERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ TAŞINMAZ VE MOTORLU KARA TAŞITI TİCARETİ EĞİTİMLERİ 05.01.2022

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile sahibinden.com iş birliğinde emlak danışmaları ve motorlu kara taşıtı ticareti yapan kişilere yönelik düzenlenen mesleki uzmanlık eğitimlerinin yeni dönem kayıtları başladı.​

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan mesleki uzmanlık eğitimleriyle taşınmaz ticareti ve motorlu kara taşıtı ticareti sektörlerinde faaliyet gösteren profesyonellerin mesleki yetkinliklerini artırmak amaçlanıyor. 

Bu işi yapan ve yapacak kimselere yönelik düzenlenen programla sektör profesyonelleri yetki belgesi sürecinde destekleniyor. Gayrimenkul ve araç ticaretine ilgi duyan ve bu sektörlerde iş kurmak isteyen yeni girişimcilerin de yönetmeliğe uygun şekilde sektöre adım atmaları hedefleniyor.

YENİ DÖNEM MESLEKİ UZMANLIK EĞİTİMLERİ 10 OCAK'TA YENİDEN BAŞLAYACAK

Ücretsiz eğitim programlarına başvurmak isteyenler www.uzmanlik.com üzerinden kayıt yaptırabilecek.

EMLAKÇILAR BU SERTİFİKA İLE 100 SAATİNİ ŞARTINI SAĞLAMIŞ OLUYOR

Mesleki uzmanlık eğitimleri, Sahibinden Akademi çevrimiçi eğitim platformu üzerinden canlı olarak veriliyor. 4 farklı başlıkta ele alınan eğitimler; "yasal mevzuat ve formlar, iş yönetimi, müşteri ilişkileri, dijital platformlarda pazarlama" konularını kapsıyor.

Bu Sertifikayı Alan Emlak Profesyonelleri, Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmeliği Kapsamında Yetki Belgesi Almak İçin İhtiyaç Duydukları Üniversite Onaylı 100 Saatlik Eğitim Şartını Sağlamış Oluyor.

MESLEKİ YETERLİLİK SINAVINA HAZIRLIK EĞİTİMLERİ

Programdaki sektörel eğitimlere ek olarak, katılımcılar Mesleki Yeterlilik Sınavı Hazırlık Eğitimi'nden de faydalanabiliyor. İş birliği kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi'ne ihtiyaç duyan tüm sahibinden.com kullanıcılarına, sınav ücretlerinde indirim sağlanıyor. Eğitim programlarını başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanan kişilerin AB hibe fonu çerçevesinde finansman desteği alma imkânı bulunuyor.