AYDIN TİCARET ODASI KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI 26.11.2021

Aydın Ticaret Odası Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı, AYTO Meclis Başkanı Coşkun CERİT başkanlığında AYTO M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU Konferans Salonunda gerçekleştirildi.  Toplantıda AYTO Meclis Başkanı Coşkun CERİT tarafından Ekim ve Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar ele alındı.

 Toplantıda konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan ÜLKEN sözlerine Kasım ayı içerisinde Aydın Ticaret Odası olarak yerel ve ulusalda yapılan çalışma ve görüşmelere değinerek başladı. AYTO olarak yerelde ve ulusalda başta Türkiye ve AB tescili AYTO’ya ait olan Aydın İnciri olmak üzere kaliteli ve rekabet gücü yüksek yerel ürünlerin değerinin korunması için coğrafi işaret çalışmalarına devam ettiklerini dile getirdi.

ÜLKEN, konuşmasında başta asgari ücret, piyasalardaki değişimler sonucunda yaşanan akaryakıt, enerji vb. maliyetlerin artışı olmak üzere güncel ekonomi konularında değerlendirmelerde bulunarak asgari ücret ve asgari ücret üzerinde verilen ücretlerde de vergi indirimine gidilmesinin gerekliliğini vurguladı. Son dönemde yaşanan girdi maliyeti zamlarına bir an önce kalıcı tedbirler alınması gerektiğine değindi.

Toplantı sonunda AYTO Meclis Üyelerinin sektörlerine yönelik sorun ve talepleri ele alındı.