AYTO, ÜYELERİ İÇİN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ PROJELER İLE ASYA - PASİFİK BÖLGESİNİN BİRİNCİSİ OLDU 26.10.2021

Aydın Ticaret Odası, üst kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin üyesi olduğu Asya- Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu’nca düzenlenen CACCI 9. Yerel Oda Ödülleri Yarışmasında Üyelerine yönelik Oda çalışmaları ile birinci oldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Asya – Pasifik bölgesi ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla 2009 yılında Asya- Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu’na üye oldu. Asya- Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu, dünya nüfusunun %40’ını ve dünya ekonomisinin %23’ünü kapsayan Asya – Pasifik Bölgesinin en büyük iş dünyası örgütü olup 28 ülkeden şirketleri temsil etmektedir.

Ulusal ticaret ve sanayi odaları ile benzeri kuruluşlardan oluşan CACCI, ticareti, yatırımları ve iş dünyasının bölgedeki rolünü artırarak, bölgesel ekonomik büyümeyi sağlamak amacıyla faaliyet göstermektedir.

Bu kapsamda CACCI, yerel Odaların, hizmet bölgelerindeki sanayi, ticaret ve toplumsal refahına katkı sağlayan “Üye odaklı uygulamalarını” belirlemek için 2004 yılında “CACCI Yerel Oda Ödülleri Yarışması” nı başlattı.

 CACCI 9. Yerel Oda Ödülleri Yarışmasına politikadan, ticarete, ticarette ekonomiye, ekonomiden sosyo –kültürel hayata yön veren üye odaklı çalışmalarıyla başvuran Aydın Ticaret Odası Asya- Pasifik Ticaret Odaları arasında kente ve AYTO Üyelerine yönelik yaptığı çalışmalar ile en başarılı Oda seçildi.

CACCI 9. Yerel Oda Ödülleri Yarışması ve Oda çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Odamız Başkanı Hakan ÜLKEN, “Göreve geldiğimiz günden bu yana AYTO Yönetimi olarak Üyelerimizin ticari hayatlarının gelişmesi ve kente değer katmak için birçok girişim ve proje hayata geçirdik. Bugün 28 ülkeyi temsil eden Asya- Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu, Oda olarak elde ettiğimiz uluslararası proje başarılarından ve Üyelerimiz için ulusal ve uluslararası alanda gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan sadece biridir.  AYTO olarak Üyelerimiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.Türkiye’de Oda sistemi Sayın TOBB Başkanımız M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun göreve gelmesinden itibaren vizyon kazanıp uluslararası seviyelere ulaştı. Bu başarı, 2014 yılından bu yana CACCI Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun Türkiye’deki Oda sistemine kattığı vizyon sayesinde oluşan iklimle gerçekleşmiştir. Odamıza ve çalışmalarımıza emek veren AYTO Yönetim Kurulumuz, Meclisimiz, Genel Sekreterimiz ve personelimize ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım ile TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan ÜLKEN ve ekibini kutladı.

Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu’nun (CACCI) üyelere sunduğu başarılı hizmetler alanında düzenlediği yarışmada Aydın Ticaret Odası, “orta ölçekli odalar” arasında birinci oldu. @HAKANULKEN ve ekibini kutluyorum. Oda ve Borsalarımız üyelerinin hizmetinde.