ÜYELERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ TAŞINMAZ VE MOTORLU KARA TAŞITI TİCARETİ EĞİTİMLERİ KAYITLARI HAKKINDA 14.06.2021

Ticaret Bakanlığı'nın yayımladığı "Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik" kapsamında gayrimenkul danışmanlarına 100 saatlik eğitim şartı getirilmiştir.  Söz konusu şartın sağlanabilmesi için üyelerimizden gelen talepleri TOBB'a ilettik. Bu kapsamda taşınmaz ticareti ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti ile iştigal eden üyelerimiz için Birliğimiz koordinasyonunda, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve Sahibinden.com işbirliğinde tasarlanan ücretsiz eğitimler,  emlak uzun eğitim programı 7 Haziran tarihinde önemli bir katılımla başlamıştır.

Taşınmaz ticareti için 100 saat, ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti için ise 35 saat sürecek eğitimler, yıl boyunca üyelerimize online ortamda ücretsiz olarak sunulacaktır. Eğitimlerin sonunda ise katılımcılara ayrıca TOBB ETÜ tarafından başarı sertifikası verilecektir.

14 Haziran tarihinde emlak için uzun program başlatılacaktır. Aynı tarihte ayrıca ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti eğitimi başlayacaktır.

Bu sebeple üyelerimizin  eğitimlere katılım hakkında bilgilendirilmesi sebebiyle ilgili hususlar aşağıda verilmiştir.

  • www.uzmanlik.com adresi üzerinden başvuru yaptığınızda belirttiğiniz adrese bir e-posta gelecektir. E-posta spam’e düşebilmektedir. Kontrolünüz önemlidir.

 

  • Bu e-postadaki linke tıklayarak şifre oluşturmanız ve Sahibinden Akademi’ye giriş yapmanız gerekmektedir. (www.uzmanlik.com)

 

  • Sahibinden Akademi üzerinden kayıt olunan eğitim programını ve saatlerini adaylar kendileri takip edecektir.

 

  • Adaylara eğitimin linki mail yoluyla iletilmemektedir. Eğitim için adaylar Sahibinden Akademi’ye kayıt olup giriş yapmalıdır.

 

  • Eğitimler Zoom üzerinden verileceği için, program başlamadan önce bilgisayarınıza Zoom uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

 

  • Seminere katılmadan önce Zoom uygulamasına Sahibinden Akademi'ye kayıtlı e-posta adresiniz ile giriş yapmış olduğunuzu kontrol ediniz.

 

  • Sahibinden Akademi'de ilgili seminerin yanındaki 'Katıl' butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda 'Zoom Meetings adlı uygulamayı aç / Open Zoom Meetings?' seçmeniz gerekmektedir. 'Tarayıcıdan Katıl / Join from Your Browser' seçmeniz durumunda eğitimlere katılım durumunuz ölçülemeyeceğinden, sertifika alabilmek için seminerlere mutlaka uygulama üzerinden katılmalısınız.

 

  • Eğitim Tarihleri, Kayıt adımlarına buradan ulaşabilirsiniz.