TÜRKİYE PATENT VE MARKA VEKİLLERİ MECLİSİ TOPLANTISI, ODAMIZ BAŞKANI HAKAN ÜLKEN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ 29.03.2021

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Odamız Başkanı Hakan ÜLKEN ve Meclis Başkanı Kemal YAMANKARADENİZ başkanlığında video konferans aracılığı ile toplandı.​​

ÜLKEN açılış konuşmasında, TOBB ile Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) arasında imzalanacak olan protokolün iş dünyasının fikri ve sınai mülkiyet haklarına ilişkin farkındalık düzeyinin artırılması açısından önem taşıdığını ifade etti. Meclis Başkanı YAMANKARADENİZ ise patent ve marka vekilliği mesleğinin doğru tanıtımının çok önemli olduğunu, mesleğin iş dünyasına kazandırabileceği pek çok katma değer bulunduğunu vurguladı.

Alt komisyonların yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verilmesinin ardından, patent ve marka vekilliği mesleğinin doğru tanıtımı için yapılması planlanan çalışmalar istişare edildi. TÜRKPATENT sicilinde kayıtlı olmayan kişilerin yapmış olduğu haksız davranışların meslek itibarına verdiği zarar ve bu kişilerle ilgili alınabilecek önlemler konusu gündeme geldi.