AYTO'NUN EFSANE BAŞKANI ALTINEL, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI 26.10.2020

Aydın Ticaret Odası eski başkanlarından Ahmet Altınel’in vefatı dolayısıyla AYTO Hizmet Binası’nda cenaze namazı öncesi, cenazesi Aydın Ticaret Odası’na getirilerek saygı töreni gerçekleştirildi.

Törene TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, AYTO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Merhum Başkan Ahmet Altınel’in aile bireyleri ve Aydın Ticaret Odası personeli katıldı.

3 çocuk babası olan ve 99 yaşında hayata gözlerini yuman Altınel’in en büyük oğlu Vedat Altınel, törende konuşma yaparak, Aydın’a yıllarca hizmet veren babası için düzenlenen tören için Aydın Ticaret Odası Yönetimine teşekkür etti. Babasının ölümünün tüm sevenlerini üzdüğünü belirten Vedat Altınel; “Bizim için önemli bir günde, bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Aydın ticaretine ve Aydın Ticaret Odası’na uzun yıllar hizmet vermiş babamızın aramızdan ayrılması bizleri olduğu gibi sizleri de üzmüştür. Sayın Başkanımız Hakan Ülken Beyefendi’nin önderliğinde böyle bir törende beraber olduk. Sizlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Törende, 1964-1984 yılları arasında 20 yıl süre ile Aydın Ticaret Odası Başkanlığı görevini üstlenen Merhum Başkan Ahmet Altınel’in biyografisinin okunmasının ardından, Efsane Başkan Altınel’in ülkesine hizmet ederek ömrünü tamamladığını ifade eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken; “Kürsülerde sürekli konuşuyoruz fakat böyle zamanlarda konuşmak o kadar kolay değil. Ölümün yaşı yok. 99 yaşındaki asırlık bir çınarımızı uğurluyoruz ama ölüm her zaman ölümdür. Ölüm sevenleri için ailesi için ve emek verdiği yerler için acıdır. Acılı bir gün, ancak her nefis ölümü tadacaktır. Önemli olan ölümü tattıktan sonra amel defterinin kapanmaması ve Ahmet amcamızın amel defteri kapanmadı. Çünkü, Ahmet amcamız eser bıraktı, iyilikler bıraktı, memleketine, ülkesine hizmet ederek ömrünü tamamladı. Allah herkese böyle ölüm nasip etsin” dedi.

Konuşmalarına insanların olduğu gibi kurumların da vefasının olması gerektiğinin altını çizerek devam eden Ülken; “Kurumların kurumsallaşması adına, kurumların hafızası çok önemlidir. İnsanların vefası olduğu gibi kurumların da vefası olmalı. Çünkü vefasızlık imansızlıktır. O nedenle bugün burada efsane başkanımızı, 20 yıl Aydın ekonomisine, ticaretine ve Aydın Ticaret Odası’na hizmet etmiş bir büyüğümüzü uğurluyoruz. Kendisi 40 yıldan uzun bir süre hizmet vermiş eski binamızın yapılması sırasında o dönemki ekibi ile birlikte o binayı yapan başkanımız. Kader aynı şekilde buradaki ekibimiz ile birlikte bu yeni binayı yapmayı bize nasip etti. Bundan 2 yıl önce oda binamızın açılışı sonrasında odamızın temsili anahtarlarını kendisine ulaştırmıştık. Allah gani gani rahmet eylesin. Kurumsal hafızamız adına bir çınarımızı kaybettik. Bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler hep bize ışık olmaya devam edecektir” dedi.