Sanal Ticaret Akademisi 20.03.2020

Sayın üyemiz,

Ülkemize yeni girişimciler ve yeni ihracatçılar kazandırmak için yürütülen çalışmalar kapsamında sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformu olan “Sanal Ticaret Akademisi” 5 Mart 2020 tarihinde hizmete açılmıştır. Sanal Ticaret Akademisi, Türk ticaret ve ihracat ekosisteminin güçlendirilmesi temel amacıyla, girişimci, esnaf, sanatkar, öğrenci, profesyonel çalışanlar ve kariyerlerine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlarımıza yönelik sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformudur. Sanal Ticaret Akademisi, 5 Mart 2020 tarihinde Sayın Bakanımız Ruhsar PEKCAN’ın teşrifleri ile geçekleştirilen lansman ile kamuoyuna duyurulmuş ve hizmete açılmıştır.

Sanal Ticaret Akademisi, zaman ve mekan sınırı olmaksızın çevrimiçi olarak 7/24 erişilebilecek ve tamamen ücretsiz olacaktır. Bünyesinde yer alan ders içerikleri, alıştırma soruları ve sınavlar, Ticaret Bakanlığı uzmanlarınca büyük bir titizlikle, video, animasyon ve infografikler eşliğinde hazırlanmıştır. Şuan için, Sanal Ticaret Akademisi’nde “Dış Ticaret”, “İç Ticaret” ve “Girişimcilik” olmak üzere 3 sertifika programı yer almaktadır. Belirli kriterler çerçevesinde dersleri tamamlayan ve sınavlardan başarılı olan kullanıcılar sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Sanal Ticaret Akademisi’nin daha fazla firmanın kurumsal kapasitesini geliştirme, daha fazla esnaf ve sanatkarımızı ihracatçı olmaya teşvik etme, daha fazla girişimcimizin şirketleşme sürecini kolaylaştırma ve daha fazla vatandaşımızın kariyerine katkı sağlamasını teminen T.C. Ticaret Bakanlığı’nca basın ve sosyal medya yoluyla ve websayfaları, yayınları ve diğer yöntemler ile tanıtımı devam ettirilmektedir.

Sanal Ticaret Akademisi’ne akademi.ticaret.gov.tr adresinden erişebilirsiniz.