KOBİLER İÇİN SOĞUK ZİNCİR FİNANSAL KİRALAMA DESTEK PROGRAMI 13.10.2021

Sayın Üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı, İç Ticaret Genel Müdürlüğü tarafından TOBB’ a iletilen; Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı hakkındaki yazıda; Sebze ve meyve zayiatının azaltılması için soğuk zincir oluşturulmasını temin etmek amacıyla T.C. Ticaret Bakanlığı ile T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında yürütülen çalışmalar sonucunda, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından toptancı hallerinde faaliyet gösteren tüccar, komisyoncu meslek mensupları ile sebze ve meyve taşımacılığı yapan lojistik firmalarının desteklenmesi kapsamında “Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı” yürürlüğe konulduğu bildirilmiştir.

Yazıda devamla, söz konusu destek programı kapsamında, “Küçük ve orta ölçekli işletmelerin, sebze ve meyve zayiatını azaltmak üzere soğuk zincir oluşturmaları sürecinde, finansal kiralama yöntemiyle temin edecekleri, yerli malı ve yeni soğuk hava ünitesi ve/veya soğutucu frigorifik kasa/ünite yatırımları için finansal kiralama faiz/ kâr payı masraflarına katkı sağlanması.” amaçlanmakta olduğu, desteğe başvuru kosgeb.gov.tr internet adresi üzerinden yapılabileceği iletilmiştir.

Detaylı bilgi ve başvuru için https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/8017/sebze-ve-meyve-soguk-zincir-finansal-kiralama-destek-programi

  Üyelerimizin bilgisine sunulur.