AYTO E-GÜNDEM 16.10.2019 16.10.2019

AYTO GÜNDEM

-Bugün Tüyap-Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’ndeki 1. Erzurum Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı’na, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hakan ÜLKEN katılım sağlayacak.

-Bugün saat 10:00’da Odamız Vali Erol Ayyıldız Toplantı Salonu’nda Türkiye Odalar Borsalar Birliğince Barış Pınarı Harekatına destek vermek amacıyla Oda Ve Borsaların öncülüğünde Türkiye genelinde eş zamanlı basın toplantısı düzenlenecektir.

 

TÜRKİYE GÜNDEMİ

- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılacak, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabine toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/12.00/15.00)

1- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sırbistan'daki temasları kapsamında, Sırbistan Meclis Başkanı Maja Gojkovic ile görüşecek.

(Belgrad)

2- Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla Suriye'nin kuzeydoğusunda başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin gelişmeler ve dünyadaki yansımaları takip ediliyor.

3- AK Parti Meclis Grup toplantısı düzenlenecek.

(TBMM/11.15)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- TBMM'den

- Genel Kurulda, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin sunum yapacak.

- Çavuşoğlu'nun sunumunun ardından Yargı Reformu Strateji Belgesi'nin ilk paketini oluşturan düzenlemeleri içeren kanun teklifinin görüşmelerine devam edilecek.

- KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, "KKTC ve Bölgesel Gelişmeler" konusunda komisyonu bilgilendirecek.

(TBMM/14.00/14.30)

 

EKONOMİ

1- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Çocukları Dinleyelim Hayatlarını Değiştirelim Projesi" kapsamında 24 engelli çocuğun YHT ile uğurlanması törenine ve 12. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı'na katılacak.

(Ankara/08.00/09.00)

2- 81 ilin oda ve borsaları, Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla aynı anda ortak açıklama yapacak.

- Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ın açıklama yapacağı toplantıda, sendika ve meslek kuruluşlarının temsilcileri de bulunacak.

(Ankara/10.00)

3- TÜİK, 2019 yılı girişim özelliklerine göre dış ticaret ile eylül ayı konut satış istatistiklerini ilan edecek.

(Ankara/10.00)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ağustos ayına ilişkin özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcunu açıklayacak.

(Ankara/10.00)

5- TCMB, ağustos ayına ilişkin konut fiyat endeksini duyuracak.

(Ankara/14.30)

6- Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ile FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu, 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla TZOB Genel Merkezi'nde ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.00)

BUGÜN 1000 TL NE OLDU?

Borsa :   1000,00 TL

Dolar :   1002,00 TL

Euro  :   1002,50 TL

Altın  :   1003,72 TL

 

GÜNCEL

1- Çocukları dağa kaçırılan ailelerin HDP İl Başkanlığı önündeki oturma eylemine ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Diyarbakır)

 

SPOR

1- Basketbolda ULEB Avrupa Kupası'nın 3. haftasında C Grubu'nda Darüşşafaka Tekfen, İspanya temsilcisi Joventut Badalona ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

(Badalona/21.45)

2- Basketbolda FIBA Şampiyonlar Ligi 2019-2020 sezonu ilk haftasında B Grubu'nda Teksüt Bandırma, İsrail temsilcisi Hapoel Bank Yahav'ı konuk edecek.

(Balıkesir/19.30)

3- Basketbolda FIBA Kadınlar Avrupa Ligi 2019-2020 sezonu ilk haftasında B Grubu'nda Fenerbahçe Öznur Kablo, İspanya temsilcisi Spar Citylift Girona'yı ağırlayacak.

(İstanbul/19.30)

4- Basketbolda FIBA Kadınlar Avrupa Kupası 2019-2020 sezonu ilk haftasında C Grubu'nda Bellona Kayseri Basketbol, Polonya temsilcisi CCC Polkowice ile deplasmanda karşılaşacak. E Grubu'nda ise Galatasaray, İsveç temsilcisi Lulea BBK'yi konuk edecek.

(Polkowice/20.00/İstanbul/19.30)

5- Voleybolda Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 2. haftası Galatasaray HDI Sigorta-Karayolları, Eczacıbaşı VitrA-Nilüfer Belediyespor, Beşiktaş-Fenerbahçe Opet maçlarıyla sona erecek.

(İstanbul/16.00/18.30/19.30)

 

RESMİ GAZETE

YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ

CUMHURBAŞKANI KARARLARI

–– Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının 2020 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman Programının Tespit Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1661)

–– Van İlinde Bulunan Bazı Alanların Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Yetkilendirildiği Alan Olarak Belirlenmesine İlişkin 26/9/2016 Tarihli ve 2016/9301 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararının Eki Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1662)

–– (Narince-9. Bölge Hududu Devlet Yolu) Ayrımı-Akıncılar İl Yolu Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1663)

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU KARARLARI

–– Hâkimler ve Savcılar Kuruluna Ait Kararlar

YÖNETMELİKLER

–– Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

–– Çevre ve Şehircilik Uzmanlığı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

–– Helal Akreditasyon Kurumu Danışma Kurulu Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik

–– Helal Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarının Akreditasyonu Hakkında Yönetmelik

TEBLİĞLER

— 2019 Yılı Eylül Ayına Ait Dahilde İşleme İzin Belgelerinin (D1) Listesi

— 2019 Yılı Eylül Ayına Ait Yurt İçi Satış ve Teslim Belgelerinin (D3) Listesi

— 2019 Yılı Eylül Ayına Ait Hariçte İşleme İzin Belgelerinin (H) Listesi

— 2019 Yılı Eylül Ayına Ait Vergi, Resim ve Harç İstisnası Belgelerinin (Y) Listesi

— Firma Talebine İstinaden İptal Edilen Dahilde İşleme İzin Belgeleri Listesi

— Mevduat ve Kredi Faiz Oranları ve Katılma Hesapları Kâr ve Zarara Katılma Oranları ile Kredi İşlemlerinde Faiz Dışında Sağlanacak Diğer Menfaatler Hakkında Tebliğ (Sayı: 2006/1)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Sayı: 2019/18)

 

İLÂN BÖLÜMÜ

a - Yargı İlânları

b - Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları

c - Çeşitli İlânlar

– T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen Döviz Kurları ve Devlet İç Borçlanma Senetlerinin Günlük Değerleri

 

YASAL UYARI: Anadolu Ajansı tarafından geçilen tüm haberler, bu bölümde Aydın Ticaret Odası’nın hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.